آشنایی با کلاس JSP و SWING در جاوا

با ما در ارتباط باشید : 09039549884

آشنایی با کلاس JSP و SWING در جاوا

در ادامه آموزش های گروه متلب پروژه آشنایی با کلاس JSP و SWING در جاوا در کنار شما عزیزان خواهیم بود این آموزش ها به صورت کامل از مقدماتی پیشرفته ادامه خواهد داشت.با متلب پروژه همراه باشید.

آموزش برنامه نویسی در متلب پروژه

 

JSP

صفحه سرور جاوا قسمتی از سرور javaEE است که پاسخ تولید می‌کند.نوعاَ صفحات HTML به درخواست‌های HTTP از مشتری.JSP ها کد جاوا در صفحه HTML را با استفاده از حائل <%and%> اضافه می‌کنند.JSP به javaservlet کامپایل می‌شود.

 

 Swing

Swing کتابخانه واسط گرافیکی کاربر است برای پلت فرم javaSE. ابزاری مشابه پنجره، GTK و motif توسط شرکت sun فراهم شده‌اند. این مثال کاربرد swing یک پنجره واحد همراه با Hello world را ایجاد می‌کند.

// Hello.java (Java SE 5)

import java.awt.BorderLayout;

import javax.swing.*;

public class Hello extends JFrame {

public Hello() {

super(“hello”);

setDefaultCloseOperation(WindowConstants.EXIT_ON_CLOSE);

setLayout(new BorderLayout());

add(new JLabel(“Hello, world!”));

pack();

}

 

public static void main(String[] args) {

new Hello().setVisible(true);

}

}

اولین جمله import کامپایلر جاوا را هدایت می‌کندتا کلاس Borderlayout را از بسته java.awt در جاوا به کامپایل اضافه کند. و import دوم همه کلاس‌های عمومی و واسط آن‌ها را از بسته javax.swing اضافه می‌کند. کلاس Hello کلاس Jframe را توسعه می‌دهد.کلاس Jframe یک پنجره با میله عنوان و کنترل بستن است.

زمانی که برنامه آغاز می‌شود، تابع main با JVM صدا زده می‌شود.این یک نمونه جدید از کلاس Hello را ایجاد کرده و با صدا زدن تابع (setvisible  boolean) با مقدار true نمایش داده می‌شود.

Generics

قبل از کلاس‌های عمومی برای هر متغیر باید یک نوع خاص تعریف می‌کردیم.به عنوان مثال برای کلاس‌های ظرف این امر مشکل بود زیرا را آسانی برای ایجاد یک container وجود نداشت که نوع‌های خاصی از اشیا را بپذیرد.کلاس‌های عمومی اجازه می‌دهند نوع زمان کامپایل، بدون نیاز به ایجاد تعداد زیادی از container، چک شود.همه آنها کدهای مشابهی دارند.

 

در اینجا آموزش آشنایی با کلاس JSP و SWING در جاوا به اتمام رسیده است و در آموزش های بعدی به مباحث دیگر آموزش برنامه نویسی می پردازیم. همچنین از شما مخاطبین عزیز سایت متلب پروژه دعوت می کنم که برای پروژه جاوا خود آموزش های ما را دنبال نمایید.

در صورتی که نیاز به سفارش انجام پروژه دارید با کلیک بر روی دکمه زیر سفارش خود را از طریق واتس آپ ثبت نمایید.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام متلب پروژه عضو شوید

در ثبت سفارش خود مشکل دارید؟ 

سفارش خود را از طریق تلگرام و واتس اپ برای ما بفرستید

برای ثبت سفارش در تلگرام کلیک کنید

پروژه آماده لازم دارید ؟ 

به فروشگاه متلب پروژه سر بزنید

فروشگاه متلب پروژه