آموزش سیمولینک متلب (جلسه دوم)

با ما در ارتباط باشید : 09039549884

در ادامه آموزش های موسسه متلب پروژه با قسمت دوم آموزش محیط سیمولینک در متلب آشنا خواهید شد این آموزش از مقدماتی تا پیشرفته ادامه خواهد داشت و به صورت کامل با محیط سیمولینک در متلب آشنا خواهید شد.

آموزش متلب

دیاگرام نیکولز (قسمت دوم):
در این جلسه به بررسی کاربرد عملی دوایر M و α خواهیم پرداخت.
کاربرد عملی دوایر M و α :
کاربرد عملی این دوایر در بدست آوردن مقادیر دامنه و فاز سیستم حلقه بسته نیست !
در واقع باید مسیر عکس را پیمود!

در عمل پاسخ فرکانسی سیستم حلقه بسته در دسترس است (این اطلاعات می‌تواند مثلا به کمک دادن ورودی های سیسنوسی با دامنه و فاز متفاوت به سیستم و مشاهده پاسخ حاصل شود.) سپس برای بررسی پایداری و عملکرد سیستم لازم است مقادیر دامنه و فاز سیستم حلقه باز را داشته باشیم تا با رسم دیاگرام نیکولز و یا نایکویست و یا بوده به بررسی پایداری و عملکرد سیستم حلقه بسته بپردازیم. بنابراین با داشتن پاسخ فرکانسی سیستم حلقه بسته به رسم دیاگرام نیکولز سیستم حلقه باز و یا در واقع به بدست آوردن پاسخ فرکانسی سیستم حلقه باز می‌پردازیم.

برای این کار فرض کنیم مقادیر متناظر دامنه و فاز در یک نقطه برای سیستم حلقه بسته برابر با m و ph باشند در این صورت نقطه حاصل از تقاطع دایره M=m و دایره α=ph یک نقطه از دیاگرام نیکولز سیستم حلقه باز خواهد بود. و به همین ترتیب برای تمامی نقاط رسم می‌کنیم و با وصل کردن این نقاط به ترتیب فرکانس به هم دیاگرام نیکولز حاصل می‌شود حال به کمک آن عملکرد سیستم را بررسی می‌کنیم.

در برنامه فوق به ترتیب دوایر M و α منتاظر رسم می‌شود و سپس کاربر نقطه تقاطع را به کمک ماوس مشخص میکند برنامه همه این نقاط را درخود نگه داشته و سرانجام آن‌ها را رسم می‌کند.
ممکن است دو نقطه تقاطع داشته باشیم در این صورت آن نقطه را که به نقطه انتخابی قبلی نزدیک تر بوده و هموار بودن نمودار حاصل را تضمین کند انتخاب می‌کنیم.

در اینحا قسمت دوم از مجموعه آموزش های سیمولینک در متلب به پایان رسید در ادامه با آموزش های متنوع متلب پروژه همراه باشید در صورتی که نیاز به انجام پروژه متلب دارید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام متلب پروژه عضو شوید

در ثبت سفارش خود مشکل دارید؟ 

سفارش خود را از طریق تلگرام و واتس اپ برای ما بفرستید

برای ثبت سفارش در تلگرام کلیک کنید

پروژه آماده لازم دارید ؟ 

به فروشگاه متلب پروژه سر بزنید

فروشگاه متلب پروژه