انجام پروژه های متره و برآورد

انجام پروژه های متره و برآورد

موسسه متلب پروژه با تجربه بالا و بهره گیری از مجریان حرفه ای در انجام پروژه های متره و برآورد این اطمینان را به شما میدهد که مطمئن سایت را برای انجام پروژه متره و برآورد خود انتخاب کرده اید برای ثبت سفارش با شماره ۰۹۱۰۸۳۹۱۳۸۹ تماس بگیرید.

در مواقع فراوانی شاهد هستیم کاربران در پروژه های متره و برآورد خود دچار مشکل هستند و به دنبال یک مکان مطمئن برای سفارش خود هستند

متلب پروژه با تجربه بالا و بهره گیری از مجریان ممتاز آمادگی دارد انجام پروژه متره و برآورد در حوزه پروژه متره برآورد عمران ، سفارش متره و برآورد به صورت دستی، انجام پروژه برآورد ، انجام پروژه های متره در حوزه متره بسته باز ، اولیه ، تقریبی ، ریزمتره و خلاصه متره شما را تمامی مقاطع بر عهده گرفته و با کیفیت عالی تحویل شما بدهد

هزینه پروژه متره و برآورد در متلب پروژه به صورت مناقصه ای اعلام میشود و از میان مجموعه پیشنهادات کمترین قیمت به کاربران اعلام میشود مشتری در تمامی مراحل انجام کار از طریق موسسه با مجری در ارتباط خواهد بود و پاسخ همه سوالات خود را دریافت خواهد کرد

متره و برآورد چیست؟

متره و برآورد (Quantity surveying and estimating) از کاربردی ترین مفاهیم در مهندسی عمران است که به فرایند اندازه‌گیری مقدار مصالح مورد نیاز برای اجرای یک پروژه یا محاسبه مقدار مصالح به کار رفته در یک پروژه اجرا شده گفته می‌شود.

برآورد یکی از مهمترین مباحث در پروژه عمران می باشد نیاز به ابزارهای داریم که بتوانیم محاسبات کامل انجام بدهد تا شرایط  برای انجام هر چه بهتر پروژه فراهم شود این ابزارها گاها به صورت دستی می باشد و گاهی هم به صورت نرم افزاری تحلیل های خواسته شده را انجام میدهد ما برآورد را متکی در بر دانش مختلف علمی میدانیم که نیازمنده استفاده از نیروهای متخصص محاسبات در این زمینه م باشد حال اگر  اگر مقادیری که با توجه به واحدهای مورد نیاز در قسمت قبل به دست آمده ، قیمت‌گذاری گردد برآورد ریالی یا برآورد قیمت پروژه نامیده میشود.بنابر این در برآورد ، دو هدف اساسی دنبال می شود : تعیین مقادیر مصالح مصرفی ، نیروی انسانی با توجه به نوع تخصص و تعداد آنها و نیروی ماشین آلات با توجه به نوع و تعداد و مدت آنها در طول پروژه  تعیین قیمت ریالی یا ارزی پروژه که معمولا در دو مرحله انجام میشود قبل از اجرای پروژه برای تعیین و پیش بینی بودجه اجرای پروژه جهت اجرا  حین اجرای پروژه است که معمولاً در قالب صورت وضعیت مطرح میشود .یک سری کامل نقشه های اجرایی شامل نقشه های سازه ای ، معماری ، تاسیسات مکانیکی ، تاسیسات الکتریکی و دتایل های لازم داریم.

متره به معنی محاسبه و اندازه گیری مقادیر مصالح مورد نیاز برای کارهای ساختمانی می باشد که کاربرد بسیار فراوانی دارد به طور معمول این محاسبات توسط یک سری از جداول انجام میشود دو نوع متره داریم متره باز و متره بسته در متره باز هزینه های ساختمان بدون اندازه گیری موارد نیاز اولیه امکان پذیر می باشد ولی در متره باز بدون در نظر گرفتن شرایط کامل و مشخصات اولیه امکان پذیر نیست.حال میتوانیم به تعریف دقیق متره بسته بپردازیم در این متره بسته مقادیر و اوزان مصالح را با توجه به واحد های مورد نیاز، از روی نقشه ها و اسناد پیمان محاسبه نموده، و در جدول های مخصوص وارد می نمایند. سپس مقادیر به دست آمده را در قیمت های واحد پایه معمولاً از فهرست بهای واحد پایه رشته مربوط استخراج میشود ضرب نموده تا قیمت هر آیتم به دست آید. از روی جمع جبری قیمت آیتم ها، فیمت خالص پروژه حاصل میشود. اگر به این قیمت، ضرایب مربوطه ضریب بالا سری، ضریب تجهیز کارگاه، ضریب پلوس یا مینوس، ضریب منطقه ای، ضریب ارتفاع، ضریب طبقات، ضریب سختی کار ضرب شود، قیمت کل پروژه به دست می آید.ولی در متره باز ما امکان بررسی دقیق کامل مصالح مورد نیاز برای ساختمان نداریم و باید با توجه شرایط و ویژگی های مختلف متره تعریف شود امروزه به دلیل پیچیدگی های فراوان طراحی ساختمان از متره باز بیشتر استفاده می شود.

 

متلب پروژه چه نوع پروژه های متره را میتواند انجام دهد؟

انجام پروژه دانشجویی متره و برآورد

انجام پروژه متره و برآورد عمران

انجام پروژه متره و برآورد ساختمان

انجام تمرین متره و برآورد

انجام پروژه های متره و برآورد.

مراحل انجام متره و برآورد 

متره و برآورد در پروژه‌های ساختمانی یا عمرانی، فرآیندی نیست که به طوری کلی در یک مرحله انجام شود. این فرآیند از چند مرحله تشکیل شده است که به صورت خلاصه به شرح زیر می‌باشد:

۱-کنترل پروژه و شناخت آن: در این مرحله سایر اطلاعات ابتدایی قابل اطمینان و معتبر در مورد پروژه جمع آوری شده و بررسی می‌گردد.

۲-پایه محاسبات: شامل تمامی اسناد فنی و مسیر کاری در مورد طراحی، ویژگی‌های فنی و استانداردهای معماری، مکانیکی، الکتریکی

۳- محاسبه متره‌‌ها: پس از تهیه پایه محاسبات، ابعاد اجزای سازه ساختمانی یا عمرانی در نظر گرفته می‌شود و سپس از فرمول‌های مربوط به متره ساختمان استفاده شده و هزینه مواد و کار و سایر موارد مربوط به ساختمان محاسبه می‌شود.

۴- تهیه برآورد: پس از محاسبه متره‌ها، برآورد هزینه ساختمان بر اساس فرید و هزینه‌های وابسته به پروژه به صورت کامل تهیه خواهد شد.

۵- اصلاحات نهایی: برای اصلاح تهیه شده متره و برآورد هزینه ساختمان ممکن است برای اصلاح هزینه های اضافی یا کمبود آن‌ها اقدامی صورت بگیرد.

لذا، مراحل تهیه متره و برآورد به منظور برآورد هزینه ساختمان با توجه به مراحل مختلف ثبت ساختمانی، خرید مواداولیه، ساخت و ساز و تکمیل، به تشریح درآمده است که این فرآیند ممکن است براساس نوع و ماهیت ساختمان تغییر کند

 

نرم افزارهای مورد استفاده در متره و برآورد

در گذشته تمامی محاسبات ساختمان توسط کارشناسان به صورت دستی انجام میشد که علاوه بر زمان بر بودن باعث کاهش راندمان و همچنین افزایش خطاها بدلیل بالابودن خطای انسانی میشد با گسترس استفاده از رایانه و همچنین استفاده از نرم افزارهای مخصوص متره سرعت عمل و همچنین محاسبات این حوزه بسیار دقیق شد تجزیه و تحلیل و استخراج اطلاعات وسیع متره و برآورد توسط نرم افزارهای خاصی اتجام میشود که اکسل از بهترین آنها می باشد این نرم افزار با داشتن شیت های مخصوص میتواند تمامی عملیات محسابات ساختمان با کیفیت عالی انجام برساند

 

اهمیت متره و برآورد در چیست ؟

متره برآورد یکی از پایه ای ترین و اصلی ترین نیازهای کاربران عمران قبل از طراحی و ساخت یک بنا می باشد دانشجویان با مطالعه و بررسی روش های مختلف نحوه تهیه متره گزارش های لازم را به مدیریت ارائه میدهد یک متخصص متره معمولا حوزه های مختلفی مانند تهیه فهرست بها ، ضرایب مربوط به فهرست بها ، ضریب پیشنهادی پیمانکار ، ضریب بالاسری ، ضریب منطقه ، ضریب ارتفاع ، ضریب طبقات ، برگه مالی ، برنامه زمان بندی و صورت وضعیت موقعت و دائمی و تحویل موقت را تحت پوشش قرار میدهد. برآورد که معمولا به صورت نرم افزاری انجام میشود محاسبه قیمت دقیق یک طراحی قبل اجرا میشود یک طرح چقدر هزینه دارد چه میزان بودجه ای برای آن باید در نظر گرفته شود در قسمت مقابل متره به میزان هزینه مصالح و قطعات مصرفی در یک سازه اشاره دارد که نیازمندهای قبل از ساخت می باشد 

 

کاربردهای متره و برآورد

 • محاسبه میزان دقیق هزینه های طراحی 
 • مشاوره در خصوص کاهش میزان هزینه های ساخت 
 • تعیین دقیق قیمت محصولات ساختمان قبل از ساخت 
 • انتخاب محصول مناسب با کمترین هزینه متناسب با بودجه کاری

 

مراحل ثبت سفارش پروژه در متلب پروژه

 1. ارسال پروژه از طریق فرم ثبت سفارش و یا از طریق تلگرام، واتس آپ یا شماره پشتیبانی.
 2. بررسی دقیق و کارشناسی پروژه متره و برآورد توسط مجریان گروه متلب پروژه.
 3. اعلام هزینه و قیمت پروژه متره و برآورد براساس میزان بودجه پرداختی کاربر.
 4. موافقت با کمترین هزینه اعلام شده توسط مجری و پرداخت نصف هزینه.
 5. شروع پروژه توسط مجریان گروه متلب پروژه با توجه به زمان تعیین شده توسط کاربر.
 6. ارسال نتایج انجام کار به صورت عکس خروجی پس از پایان کار.
 7. اطمینان کاربر از انجام درست کار و پرداخت مابقی هزینه.
 8. ارسال پروژه متره و برآورد توسط متلب پروژه و تعیین زمان پشتیبانی 72 ساعته برای رفع اشکال.
 9. در صورت ذکر خواسته کاربر فیلم نیز از نحوه انجام کار ارسال خواهد شد.

 

انجام پروژه متره و برآورد با آموزش کامل

بسیاری از کاربران که به سایت متلب پروژه مراجعه می نمایند یک سوال اساسی در ذهن آنها وجود دارد که آیا سفارشی که من ثبت میکنم شامل گزارش می باشد ؟

موسسه متلب پروژه رسالت کاری خود را بر انجام پروژه متره و برآورد با ارائه گزارش کامل قرار داده است و حالت آموزش محور را در پروژه های خود گنجانده است و طوری سفارش انجام میشود که کاربر به صورت کامل در روند انجام پروژه خود قرار بگیرد انگار خوده مشتری سفارش خود را انجام داده است.

 

ضمانت در انجام پروژه متره و برآورد به چه صورت است ؟

انجام پروژه در موسسه متلب پروژه با توجه به بهره گیری از اساتید ممتاز که تجربه و تخصص بالا در حوزه پروژه دستی متره و برآورد دارند قرار داده میشود به صورت تضمینی است و این تضمین کیفیت تا رضایت مندی کامل مشتری ادامه خواهد داشت.

 

زمان تحویل پروژه متره و برآورد چگونه تعیین می‌شود ؟

زمان درست و به موقع تحویل پروژه یکی از خواسته های اصلی مشتریان است موسسه متلب پروژه با داشتن صدها کارشناس حرفه ای و مجرب زمان بندی دقیق و درستی از خواسته شما برآورد کرده و تمام تلاش خود را در تحویل به موقع پروژه متره و برآورد خواهد کرد.

 

آیا امکان کنسل کردن پروژه متره و برآورد وجود دارد ؟

امکان کنسل کردن پروژه پس از شروع به کار انجام پروژه متره و برآورد منوط به موافقت با مجری انجام کار می باشد در صورت موافقت کارشناس انجام کار میتواند سفارش به صورت دو طرفه لغو شود.

 

امکان برقراری ارتباط مستقیم میان مشتری و مجری متره و برآورد

در بسیاری از تماس هایی که با موسسه متلب پروژه برای ثبت سفارش گرفته میشود این سوال توسط مشتری پرسیده میشود که آیا میشود با مجری پروژه متره و برآورد در ارتباط باشیم ؟ با توجه به تجربه چندین ساله متلب پروژه در برقراری ارتباط مستقیم امکان برقراری ارتباط مجری و مشتری وجود ندارد و فقط از طریق موسسه با مجری در ارتباط هستید در صورت برقراری ارتباط مستقیم دیگر سیستم پشتیبانی سایت متوجه انجام پروژه شما نخواهد بود

 

نحوه اعتماد در پروژه های متره و برآورد به موسسه متلب پروژه

موسسه متلب پروژه یک کسب و کار آنلاین و دارای مجوز های لازم برای فعالیت در این حوزه می باشد و با داشتن نماد اعتماد الکترونیکی در پروژه های دانشجویی متره و برآورد تونسته است اعتماد شما عزیزان را جلب نماید

 

زمان پشتبانی از پروژه های متره و برآورد انجام شده :

زمان پشتیبانی از پروژه متره و برآورد موسسه متلب پروژه ۷۲ ساعت بعد تحویل پروژه می باشد و در این زمان مشتری می‌تواند به صورت کامل سفارش خود را بررسی کرده و در صورت داشتن ایراد مشکلات خود را ارسال کرده تا برای مجری انجام کار ارسال شود.

 

نحوه پیگیری سفارش ثبت شده متره و برآورد

پس از ثبت سفارش کارشناسان متلب پروژه هم‌ از طریق شماره های پشتیبانی و هم از طریق برقراری ارتباط با شبکه های اجتماعی امکان پیگیری سفارش را برای مشتریان خود فراهم کرده است

 

نحوه قیمت گذاری در پروژه متره و برآورد به چه صورت می باشد ؟

یکی از سوالات مشتریان عزیز که با کارشناس متلب پروژه تماس می‌گیرند همین موضوع می باشد که هزینه انجام پروژه متره و برآورد من چقدر می باشد ؟

متلب پروژه با راه اندازی سیستم مناقصه ای و استعلام قیمت از صدها مجری انجام کار کمترین قیمت را از سمت مجریان دریافت کرده و در اختیار مشتری قرار میدهد به همین دلیل قیمت پروژه متره و برآورد در متلب پروژه کاملا عادلانه و منصفانه است.

ضمانت در انجام پروژه متره و برآورد به چه صورت است ؟

انجام پروژه در موسسه متلب پروژه با توجه به بهره گیری از اساتید ممتاز که تجربه و تخصص بالا در حوزه پروژه متره و برآورد دارند به صورت تضمینی است و این تضمین کیفیت تا رضایت مندی کامل مشتری ادامه خواهد داشت.

زمان تحویل پروژه متره و برآورد چگونه تعیین می‌شود ؟

زمان درست و به موقع تحویل پروژه یکی از خواسته های اصلی مشتریان است موسسه متلب پروژه با داشتن صدها کارشناس حرفه ای و مجرب زمان بندی دقیق و درستی از خواسته شما برآورد کرده و تمام تلاش خود را در تحویل به موقع پروژه متره و برآورد خواهد کرد.

‫2 نظر ارسال شده در “انجام پروژه های متره و برآورد

 1. Avatar آموزش متره و برآورد

  بسیار عالی تشکر

دیدگاه خود را درباره این مقاله با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ثبت سفارش خود مشکل دارید؟ 

سفارش خود را از طریق تلگرام و واتس اپ برای ما بفرستید

برای ثبت سفارش در تلگرام کلیک کنید

پروژه آماده لازم دارید ؟ 

به فروشگاه متلب پروژه سر بزنید

فروشگاه متلب پروژه