انجام پروژه های AHP

انجام پروژه های AHP ، ارائه خدمات انجام پروژه به روش AHP توسط صدها کارشناس حرفه ای متلب پروژه با قیمت مناسب و کیفیت عالی انجام میشود، متلب پروژه با بهره گیری از اساتید ممتاز این تضمین را به شما میدهد که مطمئن ترین سایت را برای پروژه خود انتخاب کرده اید. برای سفارش پروژه های AHP میتوانید با شماره 09108391389 در تماس باشید یا از طریق واتساپ و یا به ایدی تلگرام matlabprozhe2@ پیام دهید.

در مواقع فراوانی شاهد هستیم کاربران در پروژه های AHP خود دچار مشکل هستند و به دنبال یک مکان مطمئن برای ثبت سفارش خود هستند.

متلب پروژه با کسب کارنامه ای درخشان و تجربه 10 ساله آمادگی دارد انجام پروژه AHP در حورزه AHP فازی ، پروژه AHP با اکسپرت چویس و متلب در تمامی مقاطع بر عهده گرفته و با کیفیت عالی تحویل شما دهد.

هزینه پروژه AHP در متلب پروژه به صورت مناقصه ای اعلام میشود و از میان مجموعه پیشنهادات کمترین قیمت به کاربران اعلام میشود مشتری در تمامی مراحل انجام کار از طریق موسسه با مجری در ارتباط خواهد بود و پاسخ همه سوالات خود را دریافت خواهد کرد

 

AHP چیست؟

AHP یا ای اچ پی یکی از قوی ترین روش ها در حوزه تحلیل سلسه مراتبی می باشد که کاربرد اصلی آن در اولویت بندی و انتخاب بهترین گزینه در شرایطی که با چندین معیار مواجه هستیم می باشد. انجام پروژه های AHP نقش اساسی در انتخاب تصمیم گیری بهتر توسط مدیران دارد. هدف از طراحی AHP انتخاب بهترین روش برای تصمیم گیری فرآیند می باشد .AHP همچنین توانایی تصمیم‌ گیری چند شاخصه برای وزن‌ دهی به معیارها و انتخاب گزینه بهینه براساس مقایسه های زوجی را دارا می باشد. در روش AHP که بر اساس تجزیه و تحلیل مغز انسان برای مشکلات پیچیده و فازی کار میکند هر عنصر از یک سطح معین تحت سلطه همه یا برخی از عناصر سطح بلافاصله بالای خود قرار دارد. روش AHP دارای قابلیت های فراوانی از جمله انتخاب بهترین گزینه براساس معیارهای مختلف، مدیریت پروژه، مدیریت ریسک پروژه ، تحلیل فرآیند تصمیم گیری را دارد. کاربرد اصلی این روش برای حل مسائلی که دارای چندین معیار و گزینه هستند و نیاز به ترتیب بندی این گزینه ها بر اساس اهمیت وزن دارند. در روش AHP، ابتدا سلسله مراتبی از معیارها و گزینه‌ ها ساخته می‌شود. سپس با استفاده از ماتریس تجزیه چند بخشی ، اهمیت نسبی هر معیار و گزینه نسبت به یکدیگر تعیین میشود. در این ماتریس، اعضای قطر اصلی نشان دهنده ارزش نسبی بین معیارها و گزینه‌ها هستند و باید براساس ارزش نسبی آن‌ها، وزن‌های متناسب با هر معیار و گزینه محاسبه شوند.

تکنیک AHP برای وزن دهی به معیارها نیز استفاده می شود. چون افزایش تعداد عناصر هر خوشه مقایسه زوجی را دشوار می کند بنابراین معمولا معیارهای تصمیم گیری را به زیرمعیارهایی تقسیم می‌ کنند. معیار آن چیزی است که براساس آن انتخاب می کنید مثلا در انتخاب یک مدیر برای سازمان، معیارهای تصمیم گیری تحصیلات، پیشینه، شخصیت اهمیت دارد آن چیزی است که از میان آن انتخاب می کنید مثلا در انتخاب یک مدیر کاندیداهای موجود همان گزینه‌ ها هستند. هدف از روش ahp اولویت‌ بندی تعدادی معیار یا گزینه است پس از تعیین هدف باید معیارهایی برای تصمیم‌ گیری شناسایی شوند. این معیارها براساس هدف باهم مقایسه زوجی می‌ شوند و وزن آنها تعیین می‌ شود. در نهایت گزینه‌ ها براساس هر معیار باهم مقایسه زوجی شده و اولویت نهایی گزینه‌ ها مشخص می‌ شود. AHP روشی برای کمک به تصمیم گیری است و بر اهمیت داوری های شهودی یک تصمیم گیرنده و همچنین ثبات مقایسه گزینه های جایگزین در فرآیند تصمیم گیری تاکید دارد.

 

متلب پروژه چه نوع پروژه های AHP را میتواند انجام دهد؟

 انجام پروژه ساختن نمودار سلسله مراتبی

نجام پروژه تشکیل ماتریس مقایسات زوجی

انجام پروژه محاسبه نرخ ناسازگاری

انجام پروژه وزن دهی به روش AHP

انجام پروژه به روش AHP

مراحل مدل سازی در AHP

1- تعریف مسئله: در مرحله اول، مسئله‌ای که قرار است با استفاده از AHP حل شود باید تعریف کنیم . این مسئله شامل یک مسئله تصمیم‌گیری است که میتواند شامل انتخاب از بین دو یا چند گزینه، ترتیب بندی یا رتبه بندی چند گزینه باشد.

 

2- تعیین معیارها: در گام دوم باید معیارهایی که برای حل مسئله نیاز هستند، تعیین شوند. این معیارها ممکن است شامل جنبه‌های مختلفی از مسئله باشند که می‌توانند تأثیر بر تصمیم‌گیری داشته باشند.

 

3- تعریف سلسله مراتبی: در گام سوم برای مسئله مورد نظر، یک سلسله مراتبی از معیارها و زیرمعیارها باید تعریف شود. این سلسله مراتبی شامل سطوح مختلف از معیارها و زیرمعیارها است که برای حل مسئله نیاز است.

 

4- تخصیص وزن به معیارها: در گام چهارم برای هر یک از معیارهای تعریف شده در قسمت قبل، یک وزن مخصوص تعریف میکنیم. این وزن‌ها نشان‌دهنده اهمیت معیارها و زیرمعیارها در تصمیم‌گیری هستند.

 

5- محاسبه ماتریس اولویت‌بندی: گام پنجم از مهم ترین مراحل در ahp است که با استفاده از وزن‌های تعریف شده در قسمت قبل، یک ماتریس اولویت‌بندی برای معیارها و زیرمعیارها به دست می آید . این ماتریس شامل نمره‌هایی است که به هر یک از معیارها و زیرمعیارها اختصاص داده شده است و نشان‌دهنده اولویت آن‌ها در تصمیم‌گیری است.

 

6- محاسبه ماتریس تصمیم‌‌گیری: در گام ششم با استفاده از ماتریس اولویت‌بندی به دست آمده در قسمت قبل، یک ماتریس تصمیم‌گیری برای گزینه‌های موجود به دست می آوریم. این ماتریس شامل نمره‌هایی است که به هر یک از گزینه‌ها اختصاص داده شده است و نشان‌دهنده اولویت آن‌ها در تصمیم‌گیری است.

 

7- تحلیل نتایج:  گام آخر زمان مشاهده خروجی از و تحلیل نتایج است که نتایج به دست آمده در مرحله قبل بررسی می‌شود و تحلیل و بررسی نتایج می‌شود.همچنین در صورت نیاز می‌توان این مراحل را برای گام‌های بعدی تکرار کرد تا به یک تصمیم نهایی برای مسئله‌ی پیش رو برسیم.

 

اصول کلی در پیاده سازی روش AHP

1- معکوس پذیر بودن : این اصل نشان دهنده برتری یک معیار بر معیار دیگر به صورت تفاصی است 

2- اصل مشابهت یا هم گن بودن : در روش AHP باید معیارها قابلیت مقایسه ای داشته باشند 

3- اصول وابسته معیار : در هر مرحله از این روش معیارها به هم وابستگی دارند 

4- اصل تغییرات : هر زمان یک تغییری در یکی از معیارها ایجاد شد باید کل مدل دوباره از اول طراحی شود.

 

متلب پروژه در حوزه های زیر نیز میتواند مشاوره تخصصی به شما ارائه بدهد.(میتوانید مقالات زیر را مطالعه نمایید.)

انجام پروژه دانشجویی لینگو

انجام پروژه دیزاین اکسپرت

انجام پروژه با اکسپرت چویس 

انجام پروژه نرم افزار پریماورا 

انجام پروژه سیپلکس

انجام پروژه لینگو

انجام پروژه آنالیز حساسیت

 

ضرورت استفاده از روش AHP در صنایع

 یکی از مهم ترین مشکلات در زمینه معیار بندی صنایع حوزه وزن دهی به خوشه ها می باشد که این امر تخصصی و نیازمند مهارت بالا می باشد در بسیاری از شراکت ها از روش AHP به عنوان یک عامل اصلی در هم وزن کردن داده های نرمال استفاده میشود روش AHP با استفاده از روش جبر خطی و تکنیک‌های محاسباتی، به صورت کمی و دقیق ارزش نسبی معیارها و گزینه‌ها را تعیین می‌کند. این روش قابلیت انعطاف پذیری بالا دارد و می‌تواند در مسائل مختلفی از جمله تصمیم‌گیری در سازمان‌ها، انتخاب محصولات، ارزیابی پروژه‌ها استفاده شود. ضرورت این روش به اندازه ای می باشد که اگر AHP نباشد عملا نمیتوان هیچ داده ای را هم وزن کرد این روش توسط نرم افزارهای مختلفی انجام میشود که متلب از اصلی ترین آنها می باشد.

 

اهمیت روش AHP در چیست ؟

فرآیند AHP روشی برای کمک به تصمیم گیری است و با ارائه یک مدل جامع بهترین تصمیم را برای کاربر اتخاذ خواهد کرد برای روشن شدن مطلب اجازه دهید فرض کنید از میان سه مدیر میخواهید یک نفر را انتخاب کنید هر کدام معیارها و پارامترهای منحصر به فردی دارند روش AHP به شما این امکان رو میدهید که با کسب شهود اکتسابی بهترین ملاک انتخاب خواهد کرد  این روش بر اهمیت داوری های شهودی یک تصمیم گیرنده و همچنین ثبات مقایسه گزینه های جایگزین در فرآیند تصمیم گیری تاکید دارد. از آنجا که یک تصمیم گیرنده قضاوت های خود را بر دانش و تجربه انجام می دهد ، بنابراین تصمیم گیری را بر این اساس اتخاذ می کند ، رویکرد AHP با رفتار یک تصمیم گیرنده مطابقت دارد.

 

کاربردهای روش AHP

1- توانایی انتخاب بهترین معیار 

2- قابلیت تحلیل دقیق از میان مجموعه معیاری متفاوت

3- استفاده از روش ها و توابع ریاضی برای دقت در تصمیم گیری

4- استفاده از روش های مختلف وزن دهی برای انتخاب معیار دقیق

 

انجام پروژه AHP با آموزش کامل

بسیاری از کاربران که به سایت متلب پروژه مراجعه می نمایند یک سوال اساسی در ذهن آنها وجود دارد که آیا سفارشی که من ثبت میکنم شامل گزارش می باشد ؟

موسسه متلب پروژه رسالت کاری خود را بر انجام پروژه AHP با ارائه گزارش کامل قرار داده است و حالت آموزش محور را در پروژه های خود گنجانده است و طوری سفارش انجام میشود که کاربر به صورت کامل در روند انجام پروژه خود قرار بگیرد انگار خوده مشتری سفارش خود را انجام داده است.

 

ضمانت در انجام پروژه AHP به چه صورت است ؟

انجام پروژه در موسسه متلب پروژه با توجه به بهره گیری از اساتید ممتاز که تجربه و تخصص بالا در حوزه پروژه به روش AHP دارند به صورت تضمینی است و این تضمین کیفیت تا رضایت مندی کامل مشتری ادامه خواهد داشت.

 

زمان تحویل پروژه AHP چگونه تعیین می‌شود ؟

زمان درست و به موقع تحویل پروژه یکی از خواسته های اصلی مشتریان است موسسه متلب پروژه با داشتن صدها کارشناس حرفه ای و مجرب زمان بندی دقیق و درستی از خواسته شما برآورد کرده و تمام تلاش خود را در تحویل به موقع پروژه AHP خواهد کرد.

 

آیا امکان کنسل کردن پروژه AHP وجود دارد ؟

امکان کنسل کردن پروژه پس از شروع به کار انجام پروژه AHP منوط به موافقت با مجری انجام کار می باشد در صورت موافقت کارشناس انجام کار میتواند سفارش به صورت دو طرفه لغو شود.

 

امکان برقراری ارتباط مستقیم میان مشتری و مجری AHP

در بسیاری از تماس هایی که با موسسه متلب پروژه برای ثبت سفارش گرفته میشود این سوال توسط مشتری پرسیده میشود که آیا میشود با مجری پروژه AHP در ارتباط باشیم ؟ با توجه به تجربه چندین ساله متلب پروژه در برقراری ارتباط مستقیم امکان برقراری ارتباط مجری و مشتری وجود ندارد و فقط از طریق موسسه با مجری در ارتباط هستید در صورت برقراری ارتباط مستقیم دیگر سیستم پشتیبانی سایت متوجه انجام پروژه شما نخواهد بود

 

نحوه اعتماد در پروژه های AHP به موسسه متلب پروژه

موسسه متلب پروژه یک کسب و کار آنلاین و دارای مجوز های لازم برای فعالیت در این حوزه می باشد و با داشتن نماد اعتماد الکترونیکی در پروژه های دانشجویی AHP تونسته است اعتماد شما عزیزان را جلب نماید

 

زمان پشتبانی از پروژه های AHP انجام شده :

زمان پشتیبانی از پروژه AHP موسسه متلب پروژه ۷۲ ساعت بعد تحویل پروژه می باشد و در این زمان مشتری می‌تواند به صورت کامل سفارش خود را بررسی کرده و در صورت داشتن ایراد مشکلات خود را ارسال کرده تا برای مجری انجام کار ارسال شود.

 

نحوه پیگیری سفارش ثبت شده AHP

پس از ثبت سفارش کارشناسان متلب پروژه هم‌ از طریق شماره های پشتیبانی و هم از طریق برقراری ارتباط با شبکه های اجتماعی امکان پیگیری سفارش را برای مشتریان خود فراهم کرده است

 

نحوه قیمت گذاری در پروژه AHP به چه صورت می باشد ؟

یکی از سوالات مشتریان عزیز که با کارشناس متلب پروژه تماس می‌گیرند همین موضوع می باشد که هزینه انجام پروژه AHP من چقدر می باشد ؟

متلب پروژه با راه اندازی سیستم مناقصه ای و استعلام قیمت از صدها مجری انجام کار کمترین قیمت را از سمت مجریان دریافت کرده و در اختیار مشتری قرار میدهد به همین دلیل قیمت پروژه AHP در متلب پروژه کاملا عادلانه و منصفانه است.

دیدگاه خود را درباره این مقاله با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ثبت سفارش خود مشکل دارید؟ 

سفارش خود را از طریق تلگرام و واتس اپ برای ما بفرستید

برای ثبت سفارش در تلگرام کلیک کنید

پروژه آماده لازم دارید ؟ 

به فروشگاه متلب پروژه سر بزنید

فروشگاه متلب پروژه