انواع داده ها در پایتون

با ما در ارتباط باشید : 09039549884

انواع داده ها در پایتون

1- عدد 1 را در متغیری به نام I قرار بده

2- تا زمانی که 10  I<است کارهای زیر را انجام بده :

          2-1  اگر باقیمانده تقسیم I بر 2 برابر صفر شد :

2-1-1  عبارت " یک عدد زوج پیدا شد " را نمایش بده

2-2 یک واحد به مقدار I اضافه کرده و در آن جایگزین کن

در برنامه فوق اعداد زوج کوچکتر از 10 نمایش داده می شوند . به عدد 1 که در متغیر I قرار داده شده همچنین به عبارت " یک عدد زوج پیدا شد " که شامل مجموعه ای از حروف است داده گویند . هر یک از اعداد که جهت عملیات محاسباتی و یا مقایسه ای مورد استفاده قرار می گیرند و یا بعضا آنها را در متغیر قرار می دهیم یک نوع داده می باشند که در پروژه پایتون کاربرد بسیار زیادی دارند.

همچنین به عبارت " یک عدد زوج پیدا شد "  که شامل مجموعه ای از حروف می باشد را رشته گوییم و علامت " حاکی از رشته بودن آن است . توجه داشته باشید که دیگر حروف و نوشته ها ی برنامه که در " قرار نگرفته اند رشته نمی باشند و جزء دستورات برنامه می باشند .

برنامه نویسی بازی با داده ها بوسیله ی قواعد و ابزار های موجود است . در اینجا به به تعریفی کلی از انواع داده ها اکتفا می کنیم و در بخشهای بعدی با خصوصیات هر داده و بعد از آن با برنامه نویسی شیئ گرا و اینکه هر یک از انواع داده را یک شیئ با خصوصیات مختلفی بشناسیم بیشتر آشنا خواهیم شد .

از مهمترین انواع داده ها اعداد صحیح ، اعداد اعشاری ، اعداد صحیح بسیار بزرگ ، رشته ها و … میباشند که البته در پیتون داده هایی از قبیل لیست ها ، Tuple

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام متلب پروژه عضو شوید

در ثبت سفارش خود مشکل دارید؟ 

سفارش خود را از طریق تلگرام و واتس اپ برای ما بفرستید

برای ثبت سفارش در تلگرام کلیک کنید

پروژه آماده لازم دارید ؟ 

به فروشگاه متلب پروژه سر بزنید

فروشگاه متلب پروژه