اهمیت استفاده از power bi در چیست ؟

اهمیت استفاده از power bi در چیست ؟

همزمان با افزایش شدید میزان تولید داده در چند سال اخیر، دریافت تصویری کلی از داده و درک بهتر آن به دغدغه‌ی بسیاری از مدیران اجرایی و تحلیل‌گران کسب و کار تبدیل شده‌است. در حقیقت، فهمیدن داده‌های خام، به ­صورت عمیق و سریع، دشواری‌های خاصی را پیش روی خود می‌بیند. به همین علت نمایش داده‌­ها به ­صورت بصری می‌­تواند در شفافیت داده­‌ها، کشف و جستجوی الگوها در میان آن‌ها و در نهایت تصمیم­‌گیری مناسب مؤثر باشد. طراحی داشبورد و استفاده از آن یک راهکار مناسب برای تبدیل داده‌های خام به داده‌­های بصری جهت تحلیل آن­‌ها محسوب می‌شود. برای دستیابی به بالاترین بهره‌ی تحلیلی، داشبوردها باید قابل فهم بوده و از لحاظ بصری نیز از جذابیت قابل قبولی برخودار باشند. در این نوشتار درباره­‌ی روندهای آتی طراحی داشبورد صحبت خواهیم کرد. فهم و درک این روندها برای هرکسی که می‌خواهد مهارتش را در این زمینه ارتقاء دهد، ضروری است.

 

آموزش power bi

نمایش‌های غیر متحرک، نمودارهای ثابت و گزارش‌های یکنواخت، در حال حاضر دیگر جذابیتی ندارند. در حقیقت دورانی که این مدل‌ها قابل قبول بوده‌اند به سر آمده است. در عوض، امروزه یک داشبورد تعامل­ی که بتواند میزان حضور و دخالت کاربران را افزایش داده و تجربه‌ی مفیدی را از طریق کنترل‌های مستقیم و ویژگی‌های بصری برای آن‌ها مهیا کند، قابل قبول و مورد توجه است. ابزارهای راهنمایی (tooltips) که هنگام ثابت ماندن موس بر روی یک نقطه ظاهر می‌­شوند، قابلیت انتخاب بازه زمانی، گزینه‌های ورود و خروج نقطه‌ای داده و ابزارهایی مانند این‌ها، همگی امکان تحلیل جامع و بصری داده را برای کاربر مهیا می‌کنند.

 

انتخاب نوع نمودار برای داده‌­ها بسیار اهمیت دارد. انتخاب اشتباه نوع نمودار می‌تواند باعث کاهش گیرایی داشبورد و در نتیجه تصمیم­ گیری‌های نادرست شود.
به علت تنوع زیاد نمودارها، گاهی اوقات انتخاب مناسب‌ترین نمودار کار دشواری است. در اینجا ما چندین منبع را برای کمک به شما معرفی می‌کنیم. سرویس Chartopedia برای این موضوع بسیار خوب است. chartopedia یک راهنما برای بصری سازی داده است که به شما این امکان را می‌­دهد تا نمودار مناسبی را وابسته به هدف تحلیل داده‌ای­ تان پیدا کنید.

 

در اینجا آشنایی آموزش اهمیت استفاده از power bi در چیست ؟ به پایان رسیده است و در آموزش های بعدی به مباحث دیگر آموزش پاور بی آی می پردازیم. همچنین از شما مخاطبین عزیز سایت متلب پروژه دعوت می کنم که برای پروژه پاور بی آی خود آموزش های ما را دنبال نمایید.

دیدگاه خود را درباره این مقاله با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ثبت سفارش خود مشکل دارید؟ 

سفارش خود را از طریق تلگرام و واتس اپ برای ما بفرستید

برای ثبت سفارش در تلگرام کلیک کنید

پروژه آماده لازم دارید ؟ 

به فروشگاه متلب پروژه سر بزنید

فروشگاه متلب پروژه