ده دلیل برای انتخاب پایتون

ده دلیل برای انتخاب پایتون

اگر تصمیم به یادگیری پایتون دارید اما هنوز برای انجام آن مطمین نیستید, بهتر است خواندن این مطلب را ادامه دهید تا  از 10 دلیل که  نشان دهنده مزایای یادگیری پایتون در سال 2018 است, مطلع شوید. اما بسته به اینکه این سوال توسط چه کسی پرسیده میشود میتوان برداشت های متفاوتی از آن داشت . مثلا اگر یک برنامه نویس مبتدی این سوال را بپرسد میتوان سادگی یادگیری پایتون را به عنوان دلیل ذکر کرد ولی اگر سوال توسط یک برنامه نویس حرفه ای که قصد ورود به دنیای علوم داده و یادگیری ماشین را دارد مطرح شود , محبوب بودن زبان پایتون و وجود کتابخانه های متعدد و در دسترس در زمینه هوش مصنوعی , داده کاوی و یادگیری ماشین را دلیلی قانع کننده برای یادگیری این زبان دانست.

  1. علم داده  : این دلیل خود به تنهایی بزرگترین عامل یادگیری پایتون توسط بسیاری از برنامه نویسان در سال 2018 بوده است. بسیاری از دوستان من که از پروژه های برنامه نویسی جاوا خودشون که در ارتباط با بانکهای سرمایه گذاری بود خسته شده اند و بدنبال یادگیری پایتون از طریق سایت های آموزش آنلاین مثل Udemy هستند تا بتوانند شغلی هیجان انگیز با حقوق بالا در زمینه علم داده پیدا نمایند.
  2. یادگیری ماشین : دومین دلیل برای یادگیری پایتون , یادگیری ماشین است. در چند سال اخیر رشد یادگیری ماشین فوق العاده بوده و به سرعت در حال تغییر محیط پیرامون ما است.
  3. برنامه نویسی تحت وب : وجود کتابخانه ها و فریم ورک های بسیار خوبی از جمله Django و Flask  در پایتون ,که برنامه نویسی تحت وب را آسان می کند, سومین دلیل یادگیری این زبان می باشد. 
  4. سادگی  : یکی از بزرگترین دلایل انتخاب پایتون توسط برنامه نویسان مبتدی , سادگی این زبان است. زیرا هنگامی که برای بار اول برنامه نویسی و کدنویسی را آغاز می کنید طبیعتا به دنبال یادگیری زبانی با دستورات و قواعد دشوار و گیج کننده نخواهید بود.
  5. انجمن عظیم برنامه نویسان : شما برای یادگیری یک زبان و یک تکنولوژی جدید به گروهی از دوستان برنامه نویس احتیاج دارید تا زمانی که به شدت درگیر و مستاصل در حل یک مشکل و خطا شده اید به شما کمک کنند!
  6. کتابخانه ها و فریم ورک ها : یکی از شباهت های پایتون و جاوا, وجود تعداد بسیار زیاد کتابخانه ها, فریم ورک ها و ماژول های متن باز و در دسترس  برای انجام هر آنچه که در ذهن شما است, می باشد و این امر توسعه برنامه ها و نرم افزار ها را بسیار آسان کرده است.
  7.  اتوماسیون : اولین باری که با پایتون آشنا شدم مربوط به زمانی بود که در حال نوشتن برنامه ای برای دریافت پیغام ها ی UDP بودم که به مشکل عدم وجود پیغام ها در log برخوردم. در واقع به دنبال این بودم که آیا بر روی این پورت خاص آیا ترافیک UDP دریافت می کنم یا خیر اما هیچ دستور UNIX برای حل این مشکل پیدا نمیکردم
  8. همه منظوره بودن : پایتون یک چاقوی همه کاره است! که بسیار مورد علاقه برنامه نویسان واقع شده است. مثلا R زبانی است که تنها در زمینه یادگیری ماشین و علوم داده  می توان از آن استفا ده کرد اما هرگز نمیتوان از آن برای برنامه نویسی تحت وب بهره گرفت. اما شما با یادگیری پایتون قادر خواهید بود که کارهای بسیار متنوعی را انجام دهید.
  9. شغل : پایتون به سرعت در حال رشد است و خیلی خوب است اگر در ابتدای راه برنامه نویسی هستید بدنبال یادگیری یک زبان مهم در حال رشد باشید.
  10. حقوق : حقوق برنامه نویسان پایتون یکی از بالاترین مبالغ تعیین شده به عنوان دستمزد برای برنامه نویسان است مخصوصا اگر در زمینه یادگیری ماشین, علوم داده و برنامه نویسی وب فعالیت داشت باشند.

 

در اینجا آشنایی با آموزش ده دلیل برای انتخاب پایتون به پایان رسیده است و در آموزش های بعدی به مباحث دیگر آموزش پایتون می پردازیم. همچنین از شما مخاطبین عزیز سایت متلب پروژه دعوت می کنم که برای پروژه پایتون خود آموزش های ما را دنبال نمایید.

دیدگاه خود را درباره این مقاله با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ثبت سفارش خود مشکل دارید؟ 

سفارش خود را از طریق تلگرام و واتس اپ برای ما بفرستید

برای ثبت سفارش در تلگرام کلیک کنید

پروژه آماده لازم دارید ؟ 

به فروشگاه متلب پروژه سر بزنید

فروشگاه متلب پروژه