مزیت استفاده از داده های اعتبارسنجی (validation)

با ما در ارتباط باشید : 9549884-0903

مزیت استفاده از داده های اعتبارسنجی (validation) در فرآیند آموزش توسط کلاسیفایر چیست؟

در ادامه آموزش های گروه متلب پروژه با مزیت استفاده از داده های اعتبارسنجی (validation)در خدمت شما عزیزان خواهیم بود این آموزش ها از مقدماتی تا پیشرفته ادامه خواهد داشت با دنبال کردن این مطالب آموزشی به صورت کامل فرار خواهید گرفت.

مزیت استفاده از داده های اعتبارسنجی (validation) در فرآیند آموزش توسط کلاسیفایر چیست؟

در حالت عادی دسته بند ها داده ها را به دو دسته داده های آموزش و داده های تست تقسیم می کنند که در آن داده های آموزش برای فرآیند یادگیری استفاده میشوند و از داده های تست برای آزمایش دسته بند استفاده میشود. اما در بعضی اوقات مخصوصا هنگام کار با شبکه های عصبی داده ها به سه دسته تقسیم میشوند یعنی در آن داده های اعتبار سنجی هم اضافه میشود. اگر فرایند آموزش خیلی طولانی باشد، بیش برازش پیش می­آید یعنی شبکه خیلی به داده­های آموزش حساس می­شود و اگر داده­های جدید کمی متفاوت باشند، نتیجه­ی دقیقی حاصل نمی­شود. به همین دلیل داده­ها به سه دسته ­ی آموزش، اعتبارسنجی و آزمایش تقسیم می­شوند. اهمیت داده­های اعتبارسنجی این است که از وقوع بیش برازش جلوگیری می­کند.زمانی که فرایند آموزش توسط داده های بخش آموزش انجام می گیرد، توسط داده های اعتبارسنجی بررسی میشود که سیستم خیلی وابسته به داده های آموزش نباشد. در شکل یک نمونه فرآیند آموزش و میزان­ خطاهای آموزش، اعتبارسنجی و آزمایش در هر اپوک نشان داده شده.

در اینجا مزیت استفاده از داده های اعتبار سنجی به پایان رسیده است و در آموزش های بعدی به مباحث دیگر داده کاوی می پردازیم. همچنین از شما کاربران عزیز سایت متلب پروژه دعوت می کنیم که برای انجام پروژه داده کاوی آموزش های ما را دنبال نمایید.

 

در ثبت سفارش خود مشکل دارید؟ 

سفارش خود را از طریق تلگرام و واتس اپ برای ما بفرستید

برای ثبت سفارش در تلگرام کلیک کنید

پروژه آماده لازم دارید ؟ 

به فروشگاه متلب پروژه سر بزنید

فروشگاه متلب پروژه