پایتون چیست ؟چرا زبان پایتون را انتخاب کنیم ؟

با ما در ارتباط باشید : 9549884-0903

پایتون چیست؟ چرا زبان پایتون را انتخاب کنیم ؟

پایتون گرفته شده از زبانی به نام  ABC می باشد که قرار بود زبانی آسان برای نو آموزان باشد اما سازنده آنGuido van Rossum  برنامه را عوض کرد و به سراغ پروژه جدیدی به نام پیتون رفت و آن را در سال 1990 منتشر کرد .

Python  یک زبان برنامه نویسی سطح بالا و شی گرا همراه با قابلیت نگارشی مناسب است علاوه بر این تمام امکانات زبان  ABC هم به آن اضافه شده است. پیتون نام برنامه تلویزیونی مورد علاقه نویسنده آن بوده است .

PYTHON یک زبان برنامه نویسی سطح بالا و شی گرا همراه با قابلیت نگارشی مناسب می باشد.

این زبان برنامه نویسی پویا ، قدرتی نظیر زبانهای شناخته شده امروزی مثل جاوا و سی پلاس پلاس دارد و حتی انعطاف پذیری آن از هر یک از این زبانها بیشتر است .

 

از دیگر مزایای PYTHON این است که زبانی بسیار ساده تر از  VB script و  java script می باشد و به راحتی از خود برنامه نویسی بزرگ می سازد . این زبان دارای توابع کتابخانه ای بسیار غنی است که به راحتی میتوان ماژولهای جدیدی با زبانهای C و C++ برای آن تعریف کرد . همچنین قابلیت های بسیاری جهت برنامه نویسی تحت شبکه در PYTHON وجود دارد .

PYTHON برای اولین بار در ایران در دانشکده مهندسی شیراز و سپس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم تدریس شد . PYTHON برای تدریس برنامه نویسی مقدماتی مناسب است .

پایتون چیست ؟چرا زبان پایتون را انتخاب کنیم ؟

 از دیگر مزایای پایتون این است که برنامه نویس آزادی عمل بسیار دارد و انواع داده ها به گونه ای تعریف شده اند که برنامه نویس به راحتی قادر به انجام هر عملیاتی هست به عنوان مثال افرادی که با خصوصیات آرایه ها در زبانهای c و pascal  آشنا هستند اگر مقایسه ای با خصوصیات آرایه ها در Python و اختیاراتی که به برنامه نویس می دهد انجام دهند به آزادی عملی که در Python وجود دارد پی خواهند برد  .به همین جهت دانشجویان میتوانند به راحتی با استفاده از Python اصول برنامه نویسی را فرا گیرند .

 

قابل به ذکر است که Python نیز یک زبان ایده آل جهت فراگیری برنامه نویسی شی گرا بدون نیاز به آموختن جزییات میباشد و کاربرد زیادی در برنامه نویسی تحت شبکه دارد

در ثبت سفارش خود مشکل دارید؟ 

سفارش خود را از طریق تلگرام و واتس اپ برای ما بفرستید

برای ثبت سفارش در تلگرام کلیک کنید

پروژه آماده لازم دارید ؟ 

به فروشگاه متلب پروژه سر بزنید

فروشگاه متلب پروژه