آشنایی با گزینه Input Mask در نرم افزار اکسس

آشنایی با گزینه Input Mask در نرم افزار اکسس

در ادامه آموزش های گروه متلب پروژه با آموزش کامل نرم افزار اکسس به صورت ویدئویی در خدمت شما عزیزان خواهیم بود این آموزش ها توسط اساتید متلب پروژه آماده شده است و محتوای این بسته آموزشی به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

 

آموزش اکسس در متلب پروژه

 

در مایکروسافت اکسس، Input Masks یک ابزار قدرتمند برای تعیین قالب و الگوی ورودی در فیلدها است. این الگوها می‌توانند برای تعیین الگوی ورودی شماره تلفن، کد پستی، شماره شناسنامه و غیره استفاده شوند. با استفاده از Input Masks، شما می‌توانید ورودی کاربر را به یک الگوی خاص محدود کنید و از بروز خطاهای ناخواسته جلوگیری کنید.

 

به عنوان مثال، فرض کنید یک فیلد را برای وارد کردن شماره تلفن طراحی کرده‌اید. شما می‌توانید از یک Input Mask برای تعیین الگوی ورودی استفاده کنید. برای مثال، می‌توانید الگوی زیر را در قسمت “Input Mask” فیلد مورد نظر، مثلاً “PhoneNumber”، تعریف کنید:
(999) 0000000
در این الگو، اعدادی که در پرانتز قرار دارند نشان دهنده کد شهر هستند و اعداد دیگر نشان دهنده شماره تلفن هستند. با استفاده از این الگو، هنگام وارد کردن شماره تلفن، فرمت خاصی به صورت خودکار اعمال می‌شود و کاربر مجبور است به این فرمت پیروی کند.

با استفاده از Input Masks، شما می‌توانید برای فیلدهای دیگر نیز الگوهای مشابهی تعریف کنید. به عنوان مثال، می‌توانید الگویی برای کد پستی یا شماره شناسنامه تعریف کنید.

استفاده از Input Masks به شما کمک می‌کند تا داده‌های ورودی را در فرمت مورد نظر خود قرار دهید و از دریافت داده‌های نامناسب جلوگیری کنید. این الگوها می‌توانند به کاربران کمک کنند تا داده‌ها را به راحتی و بدون خطا وارد کنند.

 

در Input Masks می‌توانید از کاراکترهایی مانند موارد ذیل استفاده نمود:

1. 0: این کاراکتر به عنوان یک عدد استفاده می‌شود. هر عددی که در این موقعیت قرار می‌گیرد، باید یک عدد باشد.

2. 9: این کاراکتر نیز مانند کاراکتر 0 عمل می‌کند. اما این کاراکتر به عنوان یک عدد مورد نیاز نیست و می‌تواند خالی باشد.

3. L: این کاراکتر به عنوان یک حرف استفاده می‌شود. هر حرفی که در این موقعیت قرار می‌گیرد، باید یک حرف باشد.

4. ?: این کاراکتر نیز مانند کاراکتر L عمل می‌کند. اما این کاراکتر به عنوان یک حرف مورد نیاز نیست و می‌تواند خالی باشد.

5. A: این کاراکتر به عنوان یک حرف یا یک عدد استفاده می‌شود. هر کاراکتری که در این موقعیت قرار می‌گیرد، می‌تواند یک حرف یا یک عدد باشد.

6. .: این کاراکتر به عنوان جایگزینی برای هر کاراکتر می‌تواند استفاده شود. به عنوان مثال، می‌توانید …-… را به عنوان الگویی برای شماره تلفن استفاده کنید.

7. \: این کاراکتر به عنوان یک کاراکتر اسکیپ استفاده می‌شود. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید از کاراکترهای خاصی مانند ( یا ) استفاده کنید، می‌توانید از \ قبل از آنها استفاده کنید. مانند (999) 000-0000.

توجه داشته باشید که این فقط چند مثال از کاراکترهایی هستند که می‌توانید در Input Masks استفاده کنید. شما می‌توانید الگوهای خاصی با ترکیب این کاراکترها بسازید تا ورودی‌های مطابق با آنها را محدود کنید.

 

در اینجا آموزش مثالی از قوانین اعتبارسنجی داده ها در اکسس به پایان رسیده است و در آموزش های بعدی به مباحث دیگر آموزش دیزاین اکسپرت می پردازیم. همچنین از شما مخاطبین عزیز سایت متلب پروژه دعوت می کنم که برای پروژه با نرم افزار Access خود آموزش های ما را دنبال نمایید

دیدگاه خود را درباره این مقاله با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ثبت سفارش خود مشکل دارید؟ 

سفارش خود را از طریق تلگرام و واتس اپ برای ما بفرستید

برای ثبت سفارش در تلگرام کلیک کنید

پروژه آماده لازم دارید ؟ 

به فروشگاه متلب پروژه سر بزنید

فروشگاه متلب پروژه