انجام پروژه های پردازش تصویر

انجام پروژه های پردازش تصویر

موسسه متلب پروژه با تجربه بالا و بهره گیری از مجریان حرفه ای در انجام پروژه های پردازش تصویر این اطمینان را به شما میدهد که مطمئن سایت را برای انجام پروژه پردازش تصویر خود انتخاب کرده اید برای ثبت سفارش با شماره ۰۹۱۰۸۳۹۱۳۸۹ تماس بگیرید.

در مواقع فراوانی شاهد هستیم کاربران در پروژه پردازش تصویر خود دچار مشکل هستند و به دنبال یک مکان مطمئن برای سفارش خود هستند

متلب پروژه با تجربه بالا و بهره گیری از مجریان ممتاز آمادگی دارد انجام پروژه پردازش تصویر با متلب خود را تمامی مقاطع بر عهده گرفته و با کیفیت تحویل شما بدهد

هزینه پروژه پردازش تصویر در متلب پروژه به صورت مناقصه ای اعلام میشود و از میان مجموعه پیشنهادات کمترین قیمت به کاربران اعلام میشود مشتری در تمامی مراحل انجام کار از طریق موسسه با مجری در ارتباط خواهد بود و پاسخ همه سوالات خود را دریافت خواهد کرد

پردازش تصویر چیست؟

پردازش تصویر یا image processing از شاخه های کاربردی و مهم در هوش مصنوعی می باشد و مجموعه عملیاتی بر روی تصاویر با استفاده از الگوریتم های خاص گفته میشود  تا منجر به مشاهده تغییرات برای روی تصویر باشیم، یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین تکنولوژی های روز دنیا، پردازش تصویر است. در واقع پردازش تصویر به معنای تبدیل یک تصویر به فرمت دیجیتال است. در این فرایند، یک سری عملیات روی تصاویر انجام می‌دهیم تا تصاویر بهبود پیدا کنند و بتوانیم اطلاعات مفیدی را از آن استخراج کنیم که این کار مستلزم دانش برنامه نویسی، هوش مصنوعی و دانش رایانه ای است.

افراد متخصص و حرفه ای در حوزه پردازش تصویر از راه های مختلفی برای پردازش تصویر استفاده می‌کنند اما بدون شک، یکی از بهترین راه های  انجام پروژه های پردازش تصویر، نرم افزار متلب است. البته می‌توان پردازش تصویر را نیز به کمک سایر زبان های برنامه نویسی، مانند زبان پایتون اجرا کرد. امروزه شاهده هستم که با حجم بسیاری زیادی از تصاویر مواجه هستیم این تصاویر خود حاوی اطلاعات میباشد که برای استفاده هر چه بهتر باید پردازش شود معنای پردازش یعنی باینری کردن آنها و تبدیل کردن به یک کد دیجیتال است ، در حال حاضر پردازش تصویر اهمیت بسیار زیادی در تمامی بخش ها و صنایع مختلف پیدا کرده است برای مثال در محیط های بیمارستانی این پردازش به کمک پزشکان آماده است و در درمان هرچه سریعتر بیماری ها به آنها کم میکند پردازش تصاویر ام آر آی ، تصاویر سی تی اسکن در تشخیص به موقع بیماری بسیار کمک میکند از اصلی ترین کاربردهای پردازش تصویر را امروز میتوان در پروژه مهندسی پزشکی دانست.

متلب پروژه چه نوع پروژه پردازش تصویر را میتواند انجام بدهد؟

انجام پروژه پردازش تصویر با متلب

انجام پروژه پردازش تصویر دانشجویی

انجام پروژه پردازش تصویر کامپیوتر

انجام پروژه پردازش تصویر برق

انجام پروژه کلاسی پردازش تصویر

مراحل انجام یک پروژه پردازش تصویر

1. تهیه تصویر: در مرحله اول  باید تصویر مورد نظر باید تهیه شود. این تصاویر .میتواند با استفاده از دوربین، اسکنر یا دستگاه‌های دیگر به دست آید.

 

2. پیش‌ پردازش: در گام دوم ، تصویر وارد فرآیند پیش‌ پردازش می‌شود این مراحل شامل عملیات مانند رفع نویز، تعادل رنگ و روشنایی، حذف پس زمینه است.

 

3. استخراج ویژگی: گام سوم مهم ترین قسمت در پردازش تصویر است که، ویژگی‌های منحصر به فرد تصویر استخراج می‌شود. بعضی از روش‌ های استخراج ويژگی مانند استفاده از روش های یادگیری عمیق ، کاهش ابعاد روش PCA خطی هستند.

 

4. طبقه‌بندی: در گام چهارم باید طبقه بندی تصاویر صورت گیرد که ، با استفاده از الگوريتم‌های يادگيري عميق يا الگوريتم های کلاسيک ، تصميم گيري براي طبقات بندي تصوير انجام مي‌شود.

 

5- استفاده از یک زبان برنامه نویسی : در این مرحله باید از یک محیط برنامه نویسی برای پردازش تصویر که به طور معمول متلب و پایتون می باشد استفاده کنیم.

 

6- استفاده از الگوریتم های پردازش تصویر : در گام ششم باید الگوریتم های مختلف موجود در پردازش تصویر با توجه به نوع پروژه خود استفاده نماییم

 

5. ارائه نتیجه: در این مرحله، نتایج بدست آمده از  پردازش تصویر را میتوانید مشاهده نمایید.

 

عملیات های اصلی پردازش تصویر : 

1- تبدیل هندسی : که شامل تغییر زاویه و چرخش تصویر می باشد 

2- تغییر رنگ : که شامل تغییر در رنگ تصویر و وضوح تصاویر می باشد 

3- ترکیب یا ادغام : که شامل ترکیب دو یا چند تصویر با هم مشود 

4- فشرده سازی : در این قسمت کاهش حجم تصاویر صورت میگیرد 

5- ناحیه بندی : که شامل تجزیه و کوچک کردن تصویر به قطعات مختلف برای پردازش دقیق تر

6- افزایش کیفیت : در این قسمت عملیات کاهش نویز و بهبود کیفیت تصویر انجام میشود 

7- سنجیدن میزان کیفیت : که شامل محاسبه میزان کیفیت تصویر براساس پیکسل می باشد 

8- دخیره کردن اطلاعات : در این قسمت میتوانید داده های خود را در تصاویر پنهان نمایید

 

چرا باید استفاده از پردازش تصویر را یاد بگیریم ؟

1- عکاسی : با استفاده از روش های پردازش تصویر میتوانید عملیات بازسازی کیفیت تصاویر قدیمی را انجام دهید 

2- پزشکی : در حوزه پزشکی میتوانید با استفاده علم پردازش تصویر به شناسایی و تشخیص زود هنگام بیماری کمک کنید 

3- امنیت : در حوزه امنیت پردازش تصویر با طراحی سیستم تشخیص چهره و اثر انگشت به کمک ما می آید

4- صنعت : طراحی وساخت ربات هایی که به تشخیص محصولات معیوب در سیستم می پردازند 

6- نظامی : طراحی و ساخت سامانه های تشخیص خودکار هدف با شناسایی دقیق آن

 

ضرورت استفاده از متلب در پردازش تصویر 

پردازش تصویر دیجیتال به یکی از حوزه های کاری مهم برای متخصصان تبدیل شده است که به دو شاخه بهبود کیفیت تصاویر و بینایی ماشین تقسیم میشود این تصاویر برای پردازش نیاز به استفاده از نرم افزارهای تخصصی دارد که متلب از بهترین آنها است، متلب به طور اختصاصی برای پردازش تصویر طراحی شده است که با داشتن جعبه ابزار image processing توانایی دارد هر نوع اعمال تغییر روی تصویر را انجام دهد با استفاده از کتابخانه های رایگان میتوانید عملیات بهبود، بازیابی، تشخیص ویژگی، کاهش نویز، بخش بندی را به شکل مطلوب  انجام دهید هدف از این نوع پردازش استخراج اطلاعات از تصاویر ، خواندن و همچنین تغییرات روی آنها می باشد به طور معمول متلب از الگوریتم های پردازش تصویر مجموعه ای توابع می باشد که از روش های محاسبات عددی برای اعمال تغییرات روی تصاویر انجام میدهد.

 

متلب پروژه در حوزه های زیر نیز میتواند مشاوره تخصصی به شما ارائه بدهد.(میتوانید مقالات زیر را مطالعه نمایید.)

انجام پروژه متلب

سفارش پروژه پردازش سیگنال

سفارش پروژه هوش مصنوعی 

 

اهمیت پردازش تصویر در چیست ؟

امروزه پردازش تصویر در حوزه های مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد و به یکی از حوزهای پرکاربرد در صنایع مختلف تبدیل شده است و جز جدایی ناپذیر زندگی انسان ها می باشد پردازش تصاویر دیجیتال با دریافت تصاویر و اعمال تغییرات بر روی آن داده های ارزشمند را در اختیار کاربر قرار میدهد  اهمیت پردازش تصویر در دو موضوع بهبود کیفیت تصاویر و همچنین پردازش تصاویر برای فهم بهتر دستگاه های هوش مصنوعی خلاصه میشود پردازش تصویر در حوزه های وسیعی از جمله صنایع دفاعی ، پردازش تصاویر ماهواره ای ، دستگاه های تصویر برداری دیجیتال و حوزه های مختلف پزشکی مورد استفاده قرار میگیرد.

 

الگورینم های مختلف مورد استفاده در image processing

1- فیلترینگ تصویر : شامل الگوریتم های مختلفی مانند فیلترینگ گاوسی، فیلترینگ میانگین، فیلترینگ سوبل می باشد

2- تشخیص لبه : شامل الگوریتم های مختلفی مانند الگوریتم ساب پیکسل می باشد

3- تشخیص شکل : شامل الگوریتم های مختلفی مانند الگوریتم هاف است

4- تشخیص رنگ : شامل الگوریتم های مختلفی مانند الگوریتم تبدیل RGB به HSV، الگوریتم تعیین تعداد رنگ های مختلف در تصویر است

5- تشخیص اشیاء : شامل الگوریتم های مختلفی مانند الگوریتم های شبکه عصبی، الگوریتم های تشخیص چهره است

6- تصحیح تصویر: شامل الگوریتم های مختلفی مانند الگوریتم های کاهش نویز، الگوریتم های رفع خطا می باشد.

 

ویژگی های پردازش تصویر در چیست ؟

 • قابلیت ذخیره و بازیابی تصاویر را وجود دارد.
 • پردازش تصاویر، منجر به بهبود کیفیت تصاویر می‌شود.
 • اطلاعات را می‌توان برای تصویر ماشینی پردازش و از تصاویر استخراج کرد.
 • امکان انتقال تصاویر الکترونیکی آسان به ارائه دهندگان شخص سوم، فراهم است.

 

مراحل ثبت سفارش پروژه در متلب پروژه

 1. ارسال پروژه از طریق فرم ثبت سفارش و یا از طریق تلگرام، واتس آپ یا شماره پشتیبانی.
 2. بررسی دقیق و کارشناسی پروژه پردازش تصویر توسط مجریان گروه متلب پروژه.
 3. اعلام هزینه و قیمت پروژه پردازش تصویر براساس میزان بودجه پرداختی کاربر.
 4. موافقت با کمترین هزینه اعلام شده توسط مجری و پرداخت نصف هزینه.
 5. شروع پروژه توسط مجریان گروه متلب پروژه با توجه به زمان تعیین شده توسط کاربر.
 6. ارسال نتایج انجام کار به صورت عکس خروجی پس از پایان کار.
 7. اطمینان کاربر از انجام درست کار و پرداخت مابقی هزینه.
 8. ارسال پروژه پردازش تصویر توسط متلب پروژه و تعیین زمان پشتیبانی 72 ساعته برای رفع اشکال.
 9. در صورت ذکر خواسته کاربر فیلم نیز از نحوه انجام کار ارسال خواهد شد.

 

انجام پروژه پردازش تصویر با آموزش کامل

بسیاری از کاربران که به سایت متلب پروژه مراجعه می نمایند یک سوال اساسی در ذهن آنها وجود دارد که آیا سفارشی که من ثبت میکنم شامل گزارش می باشد ؟

موسسه متلب پروژه رسالت کاری خود را بر انجام پروژه پردازش تصویر با متلب با ارائه گزارش کامل قرار داده است و حالت آموزش محور را در پروژه های خود گنجانده است و طوری سفارش انجام میشود که کاربر به صورت کامل در روند انجام پروژه خود قرار بگیرد انگار خوده مشتری سفارش خود را انجام داده است.

 

ضمانت در انجام پروژه پردازش تصویر به چه صورت است ؟

انجام پروژه در موسسه متلب پروژه با توجه به بهره گیری از اساتید ممتاز که تجربه و تخصص بالا در حوزه پروژه دانشجویی پردازش تصویر دارند قرار داده میشود به صورت تضمینی است و این تضمین کیفیت تا رضایت مندی کامل مشتری ادامه خواهد داشت.

 

زمان تحویل پروژه پردازش تصویر چگونه تعیین می‌شود ؟

زمان درست و به موقع تحویل پروژه یکی از خواسته های اصلی مشتریان است موسسه متلب پروژه با داشتن صدها کارشناس حرفه ای و مجرب زمان بندی دقیق و درستی از خواسته شما برآورد کرده و تمام تلاش خود را در تحویل به موقع پروژه پردازش تصویر خواهد کرد.

 

آیا امکان کنسل کردن پروژه پردازش تصویر وجود دارد ؟

امکان کنسل کردن پروژه پس از شروع به کار انجام پروژه پردازش تصویر منوط به موافقت با مجری انجام کار می باشد در صورت موافقت کارشناس انجام کار میتواند سفارش به صورت دو طرفه لغو شود.

 

امکان برقراری ارتباط مستقیم میان مشتری و مجری پردازش تصویر

در بسیاری از تماس هایی که با موسسه متلب پروژه برای ثبت سفارش گرفته میشود این سوال توسط مشتری پرسیده میشود که آیا میشود با مجری پروژه پردازش تصویر در ارتباط باشیم ؟ با توجه به تجربه چندین ساله متلب پروژه در برقراری ارتباط مستقیم امکان برقراری ارتباط مجری و مشتری وجود ندارد و فقط از طریق موسسه با مجری در ارتباط هستید در صورت برقراری ارتباط مستقیم دیگر سیستم پشتیبانی سایت متوجه انجام پروژه شما نخواهد بود

 

نحوه اعتماد در پروژه های پردازش تصویر به موسسه متلب پروژه

موسسه متلب پروژه یک کسب و کار آنلاین و دارای مجوز های لازم برای فعالیت در این حوزه می باشد و با داشتن نماد اعتماد الکترونیکی در پروژه های دانشجویی پردازش تصویر تونسته است اعتماد شما عزیزان را جلب نماید

 

زمان پشتبانی از پروژه های پردازش تصویر انجام شده :

زمان پشتیبانی از پروژه پردازش تصویر موسسه متلب پروژه ۷۲ ساعت بعد تحویل پروژه می باشد و در این زمان مشتری می‌تواند به صورت کامل سفارش خود را بررسی کرده و در صورت داشتن ایراد مشکلات خود را ارسال کرده تا برای مجری انجام کار ارسال شود.

 

نحوه پیگیری سفارش ثبت شده پردازش تصویر

پس از ثبت سفارش کارشناسان متلب پروژه هم‌ از طریق شماره های پشتیبانی و هم از طریق برقراری ارتباط با شبکه های اجتماعی امکان پیگیری سفارش را برای مشتریان خود فراهم کرده است

 

نحوه قیمت گذاری در پروژه پردازش تصویر به چه صورت می باشد ؟

یکی از سوالات مشتریان عزیز که با کارشناس متلب پروژه تماس می‌گیرند همین موضوع می باشد که هزینه انجام پروژه پردازش تصویر من چقدر می باشد ؟

متلب پروژه با راه اندازی سیستم مناقصه ای و استعلام قیمت از صدها مجری انجام کار کمترین قیمت را از سمت مجریان دریافت کرده و در اختیار مشتری قرار میدهد به همین دلیل قیمت پروژه پردازش تصویر در متلب پروژه کاملا عادلانه و منصفانه است.

ضمانت در انجام پروژه پردازش تصویر به چه صورت است ؟

انجام پروژه در موسسه متلب پروژه با توجه به بهره گیری از اساتید ممتاز که تجربه و تخصص بالا در حوزه پروژه پردازش تصویر دارند به صورت تضمینی است و این تضمین کیفیت تا رضایت مندی کامل مشتری ادامه خواهد داشت.

زمان تحویل پروژه پردازش تصویر چگونه تعیین می‌شود ؟

زمان درست و به موقع تحویل پروژه یکی از خواسته های اصلی مشتریان است موسسه متلب پروژه با داشتن صدها کارشناس حرفه ای و مجرب زمان بندی دقیق و درستی از خواسته شما برآورد کرده و تمام تلاش خود را در تحویل به موقع پروژه پردازش تصویر خواهد کرد.

دیدگاه خود را درباره این مقاله با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ثبت سفارش خود مشکل دارید؟ 

سفارش خود را از طریق تلگرام و واتس اپ برای ما بفرستید

برای ثبت سفارش در تلگرام کلیک کنید

پروژه آماده لازم دارید ؟ 

به فروشگاه متلب پروژه سر بزنید

فروشگاه متلب پروژه