جایگاه هوش تجاری در چیست؟

جایگاه هوش تجاری در ایران کجاست؟

در ادامه آموزش های گروه متلب پروژه آموزش جایگاه هوش تجاری در چیست؟ به صورت گزارش متنی در کنار شما عزیزان خواهیم بود این آموزش ها به صورت کامل از مقدماتی پیشرفته ادامه خواهد داشت با موسسه متلب پروژه همراه باشید.

 

آموزش power bi
به طور کلی، هوش تجاری (BI) به فرآیند تبدیل اطلاعات خام به معیارهای معنادار تلقی می شود، در گذشته فعالیت های مرتبط با BI یا بهتر بگوییم “شبه BI” تنها از طریق دستی وارد کردن اطلاعات از منابع مختلف و سپس پردازش آن ها در صفحات گسترده و نهایتا به دست آوردن یک گزارش آماری محض بود، تحمل زحمت طاقت فرسا برای گردآوری اطلاعات از یک سو و صرف ساعات زیاد برای تولید گزارش از بخش های عملیاتی مختلف از سوی دیگر باعث شد تا این روش کلا منسوخ شده اعلام شود. امروزه این راه حل های هوش تجاری است که سازمان ها را قادر به تدارک گزارش های جامع در کوتاه ترین زمان ممکن کرده است.

به واقع یکی از نقش های تاثیرگذار BI در مدیریت کسب و کارها، روش گزارش دهی هوش تجاری است؛ از دید سنتی، گزارش دهی به عنوان فرآیند ایستا شناخته می شود که برای مثال مدیران در آخر هفته یا در یک زمان مشخص و با استفاده از این گزارشات تنها تصویری کلی از مکان اطلاعات به دست بیاورند. این در حالی است که نرم افزارهای BI امروزی با خلق محیط پویاتر در مقایسه با گزارش های سنتی، مدیریت اطلاعات را به صورت هوشمندانه تری فراهم می آورند. این قابلیت، اجازه نظارت “به هنگام” اطلاعات را بدون نیاز به استخراج اطلاعاتی محیا می کند.

امروزه در دنیای پیشرفته تکنولوژی، به کارگیری هوش تجاری به عنوان ابزار تصمیم گیری آینده نگرانه امری مرسوم محسوب می شود و این در حالی است که در ایران هنوز BI به چشم ابزاری لوکس و مختص سازمان های بزرگ دیده می شود، اما واقعا جایگاه BI در ایران کجاست؟

BIهنوز نتوانسته به جایگاه واقعی خودش در ایران دست یابد، زیرا سازمان های ایرانی هنوز به قابلیت های BI اعتماد نکرده اند و مدیران هنوز برای اتخاذ تصمیم های مهم تجاری بر تجربه های مدیریتی اکتفا کرده اند.

مدیران بخش خصوصی در زمینه به کارگیری BI نسبت به سازمان های دولتی در پله های بالاتری قرار دارند، چرا که دولت همواره پشتیبان مالی سازمان های دولتی بوده و به همین خاطر هیچ گاه طعم ورشکستگی برای این سازمان ها محقق نشده است، در واقع صرف هزینه های هنگفت مالی برای حل مشکلات جایگزین به کارگیری روش های موثر علمی نظیرBI شده است.

 

در اینجا آموزش آشنایی جایگاه هوش تجاری در چیست؟ به پایان رسیده است و در آموزش های بعدی به مباحث دیگر آموزش پاور بی آی می پردازیم. همچنین از شما مخاطبین عزیز سایت متلب پروژه دعوت می کنم که برای پروژه power bi خود آموزش های ما را دنبال نمایید.

دیدگاه خود را درباره این مقاله با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ثبت سفارش خود مشکل دارید؟ 

سفارش خود را از طریق تلگرام و واتس اپ برای ما بفرستید

برای ثبت سفارش در تلگرام کلیک کنید

پروژه آماده لازم دارید ؟ 

به فروشگاه متلب پروژه سر بزنید

فروشگاه متلب پروژه