آموزش فیلترهای چند باندی

با ما در ارتباط باشید : 09039549884

طراحی فیلترهای FIR چند باندی 

تابع fir2 نبز فیلترهای FIR پنجره گذاری شده را طراحی می کندبا این تفاوت که پاسخ فرکانسی را می توان به صورت خطی تکه ای به شکل دلخواه طراحی کرد . این مساله با fir1 در تناقض است که تنها فیلترهایی در مدل های استاندارد پایین گذر ، بالاگذر ، میان گذر و میان نگذر طراحی می کند . دستورات زیر بردار b شامل n+1 ضریب فیلتر FIR درجه n که مشخصات فرکانسی آن با بردارهای f و  و m مطابقت دارد را در خروجی می دهد :تابع fir2 نبز فیلترهای FIR پنجره گذاری شده را طراحی می کندبا این تفاوت که پاسخ فرکانسی را می توان به صورت خطی تکه ای به شکل دلخواه طراحی کرد . این مساله با fir1 در تناقض است که تنها فیلترهایی در مدل های استاندارد پایین گذر ، بالاگذر ، میان گذر و میان نگذر طراحی می کند . دستورات زیر بردار b شامل n+1 ضریب فیلتر FIR درجه n که مشخصات فرکانسی آن با بردارهای f و  و m مطابقت دارد را در خروجی می دهد :

با توجه به اهمیت هوش مصنوعی و مباحث پردازش سیگنال طراحی فیلترهای FIR و نحوه کدنویسی انها در انجام پروژه متلب اهمیتی بسیار زیادی دارد که نمونه کدهای  FIR در زیر مشاهده میکنید 

 

n=50;

f=]0.4 .51[ ;

m=]1 1 0 0[ ;

b=fir2(n,f,m) ;

F بردار نقاط فرکانسی است که بین 0 تا1 (معادل فرکانس نایکوئیست) قرار دارند و m هم شامل مقادیر مطلوب دامنه در فرکانس های نشان داده شده در f هستند . همانطور که قبلاً بیان شد ، IIR این دستور yulewalk  است .

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام متلب پروژه عضو شوید

در ثبت سفارش خود مشکل دارید؟ 

سفارش خود را از طریق تلگرام و واتس اپ برای ما بفرستید

برای ثبت سفارش در تلگرام کلیک کنید

پروژه آماده لازم دارید ؟ 

به فروشگاه متلب پروژه سر بزنید

فروشگاه متلب پروژه