اهداف در طرح تحقیق علمی

اهداف در طرح تحقیق علمی

در ادامه آموزش های گروه متلب پروژه با اهداف در طرح تحقیق علمی در کنار شما عزیزان خواهیم بود این آموزش ها به صورت کامل از مقدماتی پیشرفته ادامه خواهد داشت با موسسه متلب پروژه همراه باشید.

آموزش تحقیق

مهم ترین قسمت هر تحقیق علمی و پروپوزال بخش اهداف و فرضیات است. در این بخش تمامی عصاره تحقیق و ماهیت تحقیق قرار می گیرد. اهداف و فرضیات پروپوزال و پژوهش باید با اصول آکادمیک نوشته شوند.

در واقع یکی از اساسی ترین قسمتهای هر طرح پیشنهادی اهداف آن است. اهداف خلاصه آن چیزی است که با اجرای مطالعه باید به آن رسید. اهداف بایستی رابطه نزدیکی با بیان مسئله داشته باشند.

 

تنظیم اهداف در طرح پیشنهادی در قالب اهداف کلی (اصلی) و اهداف اختصاصی صورت می گیرد.
هدف کلی : آنچه را که مطالعه به طور کلی بدان دست خواهد یافت هدف کلی است.
اهداف اختصاصی : اهداف اختصاصی اجزای مختلف هدف کلی هستند که پیدا کردن پاسخ برای آنها جهت رسیدن به هدف کلی ضروری است . با تعیین اهداف اختصاصی چهارچوب مطالعه مشخص شده و از گردآوری اطلاعات غیر ضروری جلوگیری می شود .
هدف اختصاصی محقق را در مشخص کردن متغیرها ، نوع مطالعه ، روش کار ، نحوه گرد آوری اطلاعات ، طرح جداول و غیره ، هدایت می کند.

 

توجه به نکات زیر در بیان اهداف ضروری است:
 با توالی منطقی، جنبه های گوناگون مسئله را بپوشاند.
 با توجه به شرایط و امکانات ، واقع بینانه باشد.
 به صورت قابل اندازه گیری با افعال عملی که برای سنجش از توانایی کافی برخوردار باشند، بیان گردد.از میان افعال عملی می توان به تعیین کردن ، مقایسه کردن و محاسبه کردن اشاره کرد.

 

در اینجا آموزش اهداف در طرح تحقیق علمی به پایان رسیده است و در آموزش های بعدی به مباحث دیگر آموزش تحقیق می پردازیم. همچنین از شما مخاطبین عزیز سایت متلب پروژه دعوت می کنم که برای تهیه تحقیق خود آموزش های ما را دنبال نمایید.

دیدگاه خود را درباره این مقاله با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ثبت سفارش خود مشکل دارید؟ 

سفارش خود را از طریق تلگرام و واتس اپ برای ما بفرستید

برای ثبت سفارش در تلگرام کلیک کنید

پروژه آماده لازم دارید ؟ 

به فروشگاه متلب پروژه سر بزنید

فروشگاه متلب پروژه